вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Niepoprawnie zabezpieczone ogrodzenia z drewna ekspresowo się psują oraz mogą nieodwracalnie zgubić swój pierwotny czar i własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie wskazane jest poznać typy konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa wypada rozpocząć od poprawnego i dokładnego przygotowania materiału na płot, dlatego że od tego zależy efekt końcowy własnych prac. Przed użyciem artykułów do ochrony i ozdoby sztachet z drzewa kluczowe jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi objawów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Kiedy zabezpieczymy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, należy nanosić kolejne preparaty, które ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje ogrodzenie od środka, lecz nie wytworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ów sposób płot pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu asekuruje płot przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im dużo uwagi i opieki.

Kompletnie inaczej jest w przypadku płotów z plastiku. Ten gatunek ogrodzeń jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji wskutek tego służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправка комментария